Rozhovory / Články


MUSICPRESS.SK – Rozhovor – 3.7.2017

Čo bolo hlavnou motiváciou, že sa kapela Dereš rozhodla pokračovať, zozbierať starý materiál, nanovo ho nahrať, skomponovať nové piesne, pokračovať v koncertovaní, proste obnoviť plnohodnotný život kapely?

Čítať viac …


ROCKER.SK – Dobrý Festival 2017 – 26.6.2017

Fantastický výkon bratislavských matadorov DEREŠ už až také prekvapenie nebolo. Vojto Bohuš je jeden z najlepších slovenských spevákov, to bez debaty. Také plné vysoké tóny mu môžu závidieť hocijakí o generáciu mladší snaživci. Nezachytil som jediné zaváhanie a to môžem povedať o celej kapele

Čítať viac …


Expres.sk – DEREŠ VYDÁVA SVOJU PRVÚ PLATŇU! – 24.4.2017

Preslávili sa koncom osemdesiatych rokov s pesničkou Na panské! Po tridsiatich rokoch vydali svoju prvú platňu. A nie hocijakú ale rovno LP!

Čítať viac …


HUDBA.SK – Dereš vydá vinylovú edíciu albumu… – 20.4.2017

Už túto sobotu 22. apríla sa koná každoročný globálny sviatok milovníkov hudby, konkrétne jej fyzických formátov a najmä hudobných obchodov, Record Store Day.

Čítať viac …


METALMANIA magazín – Rozhovor – 30.11.2016

29. októbra tohto roku sa na našej metal/rock scéne stala významná vec. Približne po 30 rokoch od svojho založenia vydala svoj debutový album kultová kapela Dereš z Bratislavy. Okrem známych hitov ako Na Pánske, Na Ženské na ňom nájdete aj úplne nové skladby.

Čítať viac …


METALMANIA magazín – Rozhovor – 2.8.2015

Ako niektorí z Vás zachytili, slovenská heavy metalová legenda Dereš chystá návrat na scénu, v rámci ktorého vystúpila aj na festivale v dedine Jatov. Ešte pred vystúpením sa podaril zaujímavý rozhovor s členmi kapely, kde sa dozviete podrobnosti o samotnom reunione, najbližších plánoch do budúcnosti a aj niečo viac.

Čítať viac  …


SME blog – Peter Lehotský – Nikdy nepite kanadskú whisky! – 25.7.2006

V rock’n’rollovom nebi je veselo. Presne pred mesiacom, 25. júna, sa tam vybral Vlado Šešera. Neprehliadnuteľná a nezabudnuteľná súčasť našej „mjúzik“. Človek s veľkými rukami a ešte väčším srdcom.

Čítať viac …


Comments are closed.